Jdi na obsah Jdi na menu
 


Směsky (normální, na hubnutí)

25. 5. 2010

Naše směska:

většinou se skládá z nějaké levné kupované směsi či ze směsi zrní oves, ječmen, pšenice, žito do které přidáváme:

kukuřičné lupínky

hrachové lupínky (ale ty u nás neměli moc úspěch)

svatojánský chléb

ovesné vločky

fazolové vločky

buráky (jen pár)

burizony

sušené banány

dýňová semínka

kočičí granule

psí granule

Verse Laga potkan (potkaní granule)

tětoviny

rýže

slunečnice

 

neustále mají k dispoizici tvrdý chléb či rohlík, nyní jsme koupili granule Dwarvin´s ty docela papkají dáváme spíš jako pamlsek jednu dvě denně i hubnoucí slečně, dále přidáváme zeleninu a ovoce, jogurtíky, tvarohy, vařené těstoviny, rýži, brambory, maso, kosti, ryby

 

Pamlsky a pochoutky

jak sem jmenovala výše jedná se o:

zeleninu

ovoce

jogurt

tvaroh

sýr

vařené těstoviny

vařené brambory

rýže

maso

kosti

rybu

houby

vajičko

kvasnice

ovocné větvičky na hlodání

sušené ovoce

piškoty

 

Kupované dobroty pro zvířata

dropsíky nejvíce nám chutnájí sýrové a medové, ale jahodou   taky nepohrdnou (drops od Living Word) nebaští mi takové ty válečkové dropsíky taky se dělají různé příchutě.

tyčinky na hlodání

piškoty

vitamínová pasta (GIMPET)

kapsičky

zvonek na hlodání

 

Kupované směsky a naše zkušenosti

Rat Complete 500 g, Versele Laga           cca  81kč

 

Složení : vedlejší výrobky rostlinného původu, zeleniny, maso a výrobky živočšného původu (8% kuřecího), semena, ryby a rybí deriváty (1% ryby), kvasnice, vajíčka a vaječné deriváty, minerální látky, oleje a tuky, FOS, MOS, extrakt z juky, extrakt z měsíčku.

Deklarované jakostní znaky: 20% dusíkaté látky, 5% tuk, 6,5% vláknina, 7% popel, 1% vápník, 0,8% fosfor.

Doplňkové látky/kg: 5 mg měď-síran měďnatý, 15000 m.j. vitamín A, 1500 m.j. vitamín D3, 140 mg vitamín E, 50 mg vitamín C

 

holky to žrali tak první týden, pak už to odmítali, takže momentálně přimíchávám do domácí směsky

 

Prestige Rat Nature 800 g          cca 93kč

 

Rat Nature je kompletní krmivo pro potkany, vytvořené z vybraných přírodních ingrediencí doplněné sušeným ovocem a čerstvými sušenými bylinami . Lehce vločkovaná a extrudovaná zelenina, ovoce a byliny jsou opravdu tou pravou delikatesou pro vašeho potkana a udržují správnou činnost střev, obrušování zoubků a excelentí kondici.

Rat Nature se skládá z 22 různých přísad, obsahuje nezbytné amino - kyseliny, minerály a stopové prvky a je přizpůsobeno specifickým nutričním potřebám potkanů.

 

podle mě dobrá směska i holkám hodně chutnala prakticky nic nezůstalo, horší je už ta cena důvod pro přechod na vlastní směs, ale někdy kupujeme jako základ když se rozhodneme udělat dražší směs :-)

 

X - tra Vital pro potkany 500g, Beaphar          cca 64kč

 

 Popis zboží: Kompletní krmivo pro. Je extrémně dobře stravitelné a dobře vyvážené super prémiové krmivo se živočišnými proteiny získanými z přídavku čerstvého krůtího masa. Potkani žijící v přírodě se živí hlavně rostlinami, obilovinami, červy a hmyzem. Proto by měli potakni žijící v zajetí dostávat i živočišné proteiny. X-tra Vital obsahuje čerstvé krůtí maso, důležité vitamíny a minerální látky (které jsou obaleny proteinovým obalem, aby se zlepšil jejich příjem). S přídavkem Echinacei, rostlinného extraktu, který udržuje zdravý imunitní systém. X-tra Vital zajišťuje živost a čipernost vašeho potkana. S tímto krmivem zajistíte kvalitní srst a zdravou pokožku vašeho miláčka. Krmný návod: Krmivo X-tra Vital je bohaté a delikatesní. Váš potkan si toto krmivo ihned oblíbí. Přesto, pro první dny krmení tímto krmivem, pozorujte příjem krmiva, a pokud je potřeba můžete do něj přimíchat nepatrné množství starého krmiva. Složení: extrudovaná pšenice, krůtí maso (4,8%), kukuřice, oves, vysoce hodnotná sója, fazolové vločky, rýže, vysoce hodnotná vojtěška, hrách, extrudovaná vojtěška. Jakostní znaky: proteiny 14,8%, vlhkost 11,3%, popeloviny 7,6%, vláknina 6,7%, tuk 5,3%, vápník 0,9%, vitamín A 6500 m.j./ kg, vitamín D3 1000 m.j./ kg, vitamín E (alfatokoferol) 1000 mg / kg, měď 14 mg / kg.

 

lepší cena než u Prestige, ale u nás poměrně hodně zůstavalo, ale není nejhorší, kdybych nechtěla dělat svou směs krmím zřejmě tímhle nebo míchám s Prestige

 

Darwin speciál pro potkany 300g          cca 25-33kč

 

Popis zboží: Kompletní krmivo pro potkany se zvýšeným obsahem živin. Složení: obiloviny, ryby a vedlejší výrobky z ryb, mléko a mléčné výrobky, bílkovinné extrakty a vedlejší výrobky rostlinného původu, kvasnice, oleje, tuky, minerální látky, vitamíny, aminokyseliny, barviva, antioxidanty (doplňkové lásky EU).

 

momentálně zkoušíme, zatím jako palsek slavíme úspěch

 

 

 
Naše dietní směs pro potkaní slečnu vážící 500g:

směs zrní buď kupovaná, nebo míchaná viz. výše k tomu přidáváme:

ovesné vločky

burizony

hrachové a fazolové vločky

sem tam svatojánský chléb

pár granulí Verse Laga

kukuřičné lupínky

 nasypeme do misky, dokud miska není prázdná či nezbydou jen "odpadky ze zrní" nedosypeme, navíc dostává zeleninu, ovoce, nizkotučné či bílé jogurty, na vylízání i ovocný ale nepřeháníme, maso. Vyvarujeme se olejným semenům slunečnice atd, sýrům, celkově tučným věcem a též pamlskům.